Investícia do zlata je ochrana pred infláciou, nízkymi úrokmi a menovou expanziou.

Vymeňte svoje ťažko zarobené peniaze za menu overenú časom. Zlato má vždy serióznu hodnotu. Peniaze sa v histórii stali bezcenné už veľakrát. Pokiaľ boli peniaze kryté zlatom mali svoju hodnotu. Od roku 1971 svetová mena USD nie je krytá zlatom a USD sa znehodnotil o 900%. Teraz to čaká aj Euro - tlačením nekrytých peňazí.
 
Prečo je zlato považované aj za udržiavateľa hodnoty?

Cena zlata narástla o 3000% za 40 rokov. Oveľa väčší význam nadobúda najmä v prípade, že začne zlyhávať finančný systém. Ten, ako vieme, zlyháva pravidelne už tisícročia. Zlato však nemá ako zlyhať. Nevynáša síce úrok ale udržuje kúpnu silu a to dokázalo počas viac ako 5000 ročnej histórie svojho použitia v úlohe platidla. Zlato predstavuje totiž skutočné peniaze. Euro, dolár či libra sú iba meny - papiere. Zlato je hlavná mena - majetok.

Najnovšie články

Prejsť na články


10 nesmrteľných výrokov o zlate!

Slávne citáty, ktoré sa týkajú žltého kovu.

Čítať viac...

Väčšina ľudí podceňuje množstvo peňazí, ktoré bude na dôchodku potrebovať.

Takmer osem z desiatich pracujúcich podceňujú objem úspor, ktoré si potrebujú odložiť na krytie budúcich dôchodkových potrieb. Platí to bez ohľadu na výšku príjmu, vek alebo národnosť. 

Čítať viac...

Záporné sazby jsou neduhem, který ohrožuje celou EU.

Záporné úrokové sazby a jejich dlouhodobé udržování jsou hrozbou pro finanční instituce, jako jsou banky, pojišťovny, penzijní fondy a další. Podle analytiků ze Citigroup prostředí dlouhodobě záporných sazeb doslova ohrožuje životaschopnost těchto společností.

Čítať viac...

Ekonóm, ktorý predpovedal krízu z roku 2008: svet zaplaví vlna defaultov.

Svetový finančný systém sa stal hrozivo nestabilným, svet čaká vlna bankrotov, ktoré preveria pevnosť sociálnej a politickej stability, vyhlásil v interview pre The Telegraph predseda dozorného výboru Organizá...

Čítať viac...

Čína začíná v dubnu fixovat zlato v juanu-změna hry.

Hodně lidí je přesvědčeno, že Čína spolu s Ruskem osvobodí zlato od cenové manipulace, kterou řídí Velká Británie a USA. Jakmile se stanovení ceny přesune na východ, Čína umožní zlatu, aby se objevilo na...

Čítať viac...

Nová globálna prognóza

Americký sen


Historical Gold Chart by GoldBroker.com
All rights reserved © 2015 zlato-istota.sk | created by Raptor Studio